top of page

Pusdārgakmens topāzs

Topāzs ir pusdārgakmens, kas dabā visbiežāk sastopams bezkrāsains, bet dažādu piejaukumu (dzelzs, titāna, hroma) dēļ tā krāsa var būt brūna, dzeltena, oranža, sarkana, rozā un, protams, zila.

Tas ir viens no cietākajiem minerāliem — novērtējums pēc Mosa skalas ir 8 no 10, kas to padara ideāli piemērotu dārglietu izgatavošanai, jo ļauj to apstrādāt dažādās formās, turklāt papildu bonuss ir arī tā caurspīdīgums un plašā krāsu palete.

Vienas no dabā retāk sastopamajām krāsām ir rozā, sarkanā un arī zilā, kas ir mūsu klientu vidū ļoti iemīļota. Esam vairākkārt izgatavojuši skaistus saderināšanās gredzenus ar debeszilo topāzu. Ikviens klients pie mums nāk ar savu stāstu, un reizēm tieši krāsainie dārgakmeņi ir tie, kas vislabāk atspoguļo šos stāstus. Ja topošās līgavas mīļākā krāsa ir zila un bildinājums iecerēts Vidusjūras krastā, vai var būt labāka izvēle par debeszilu topāzu?

Topāza zilos toņus apzīmē ar dažādiem nosaukumiem atkarībā no nokrāsas. Viens no pazīstamākajiem ir samērā tumšais „Londonas zilais” ar spēcīgu zaļu atspīdumu. Mēs visbiežāk izmantojam debeszilo jeb „Swiss blue” („Šveices zilo”).

Saderināšanās gredzenos popularitāti iemantojuši arī bezkrāsainie topāzi un, sekojot šā gada tendencei izmantot krāsainus dārgakmeņus, arī dzeltenās krāsas topāzi — šeit varam vilkt tiešas paralēles ar klasisko balto un dzelteno dimantu popularitāti.

Kopš seniem laikiem topāzam ir piedēvētas dažādas ārstnieciskas un maģiskas īpašības, ticot, ka tas spēj pasargāt no ļauniem gariem un ārstēt dažādas kaites. Indijā to uzskata par garīguma simbolu.

Mēs ticam, ka topāzs ir neparasti skaists akmens, kas ir lieliska izvēle patiesi skaistām rotaslietām. Ja vēlaties rotas, kas piesaista uzmanību ne vien ar dizainu, bet arī krāsu, topāzs ir nevainojama izvēle.

Iedvesmojieties no mūsu paveiktajiem darbiem, kuros izmantots debeszilais topāzs, un aicinām Jūs uz tikšanos ar juvelieri, lai īstenotu ideju par tieši Jums radītu unikālu rotaslietu!

dimanti ak.png

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Sazinieties ar mums! Aplūkojiet mūsu veikumu! Lasiet mūsu klientu stāstus!

bottom of page