top of page

Pusdārgakmens granāts

Granāts ir tumši sarkans skaistulis, kura piesātinātais tonis dažkārt līdzinās asins krāsai. Jau kopš seniem laikiem ļaudis ticēja, ka ugunīgās krāsas dēļ granāts spēj palielināt enerģiju, kā arī palīdz sarežģītās dzīves situācijās. Granātu mēdz pielīdzināt rubīnam, salīdzinot to nokrāsas, tomēr granāts atšķirībā no rubīna tiek iedalīts pie pusdārgakmeņiem.

Granāts sastāv no kombinētiem minerāliem, un tam ir kristāliskas iezīmes, kas nozīmē, ka tas ir caurspīdīgs un skaisti spēlējas ar gaismu. Dabā visbiežāk sastopami tieši sarkano toņu granāti, un tieši tā akmens arī ieguvis nosaukumu: „grenate” — granātābols. Daudz retāk sastopami arī caurspīdīgi vai zilas nokrāsas granāti.

Gredzena ar granātu sānskats: uz ietvara ir attēlots tauriņš — gredzena īpašnieces iemīļotā būtne

Cietības ziņā to novērtē ar 6,5 līdz 8 pēc Mosa skalas, un tas ir lieliski piemērots izmantošanai juvelierizstrādājumos.

Granāts bija īpaši populārs Senajā Romā, kur to plaši izmantoja ne vien juvelierizstrādājumos, bet ar to rotāja arī ieročus un bruņas, ticot, ka tas kareivim palīdzēs uzvarēt kaujā. Mūsdienās tas atkal atgūst popularitāti piesātinātās krāsas dēļ, ko vienlīdz labi var izmantot gan modernās rotās, gan pašlaik tik aktuālajās senatnīgā stila rotaslietās.

dimanti ak.png

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Sazinieties ar mums! Aplūkojiet mūsu veikumu! Lasiet mūsu klientu stāstus!

bottom of page