top of page

Sārtie meiteņu sapņi - romantiskais rozā safīrs

Vai zināji, ka dabā sastopams ne vien mums zināmais zilais safīrs, bet arī visu toņu un nokrāsu sārti un rozā safīri? Viena no 2021.gada saderināšanās gredzenu tendencēm ir krāsaini dārgakmeņi - un mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka tieši rozā dārgakmeņi būs jo īpaši populāri!


Saderināšanās gredzens ar rozā safīriem un centrālo rubīnu

Pretēji ierastajam uzskatam, dabā sastopami ne vien zili, bet arī violeti, dzelteni, oranži un, protams, visu toņu sārti safīri.

Sārto toni akmenim piešķir tajā sastopamais elements hroms - jo hroma sastāvs lielāks, jo sārtāks būs safīrs. Šī nokrāsa sastopama visai reti, tieši tāpēc rozīgie akmeņi allaž bijuši ļoti iekārojami.


Nereti sārtos safīrus viegli sajaukt ar rubīniem to līdzīgo nokrāsu dēļ - bet tieši šī iemesla pēc tos var lieliski saskaņot vienā rotaslietā, kā tas redzams piemērā augstāk.


Par vērtīgākiem tiek uzskatīti tie safīri, kuros ir visvairāk rozā nokrāsas - spilgtas, piesātinātas krāsas, kas tuvojas jau vīnsarkanai jeb fuksiju rozā.


Saderināšanās gredzens ar piesātināti rozā safīru un mazākiem briljantiem. Mazajā attēlā - neapstrādāts sārtais safīrs

Sārtajos safīros gandrīz vienmēr būs atrodami ieslēgumi - stīdziņas, punktiņi - tie liecina par to, ka dārgakmens ir īsts. Tas lieliski redzams arī šajā piemērā.


Piesātināti rozā safīrs ar ieslēgumiem jeb dzīsliņām

Kāpēc izvēlēties sārto safīru?

Safīri ir izcili piemēroti dārglietu izgatavošanai - tie ir ļoti cieti un dabā atrodami arī īpaši lieli dārgakmeņi, kas ļauj vaļu klienta un juveliera fantāzijai.

Savukārt tieši sārtie safīri noteikti patiks romantiskām meitenēm, pateicoties savai maigajai, sapņainajai krāsai.


Par zilajiem safīriem lasi šeit.

Vairāk saderināšanās gredzenus aplūko galerijā.


Ja esi nolēmis pasūtīt savu īpašo gredzenu - piesakies uz tikšanos!


bottom of page