top of page

Saderināšanās gredzens - kādu stilu izvēlēties?

Updated: Sep 16, 2020

Saderināšanās gredzena izvēle ir ļoti atbildīgs uzdevums - iespējams, šī būs rotaslieta, ko sieviete valkās visas dzīves garumā, tāpēc ir viegli apjukt, izvēloties īsto un vienīgo.

Izvēli izdarīt kļūs daudz vieglāk, ja iepazīsieties ar astoņiem klasiskiem saderināšanās gredzenu modeļiem !


Solitaire stila saderināšanās gredzens

Saderināšanās gredzenu klasika, protams, ir "solitaire" stila gredzens. Šim modelim ir tikai viens centrālais dārgakmens uz gredzena stīpas, bez papildus rotājumiem un dārgakmeņiem. Tomēr, neraugoties uz to, gredzens viens no populārākajiem saderināšanās gredzenu modeļiem, pateicoties savai elegancei un atturībai. Ja grūti izšķirties par īsto, ar šo modeli kļūdīties nav iespējams!


Channel stila saderināšanās gredzens

Piešķirot papildus mirdzumu un pievienojot dārgakmeņus arī uz gredzena stīpas, iegūstam "Channel" tipa saderināšanās gredzenu. Joprojām uzmanības centrā ir centrālais dārgakmens, turklāt jāpiebilst, ka visbiežāk, veidojot saderināšanās gredzenus, izmanto briljantus. To dara ne vien to augstās izturības un brīnišķīgā mirdzuma dēļ, bet arī tradīciju dēļ - par dimantiem taču sapņo ikviena meitene, vai ne?


Pave stila saderināšanās gredzens

Vēl viens klasisks modelis ir "pave" - no "channel" to atšķir dārgakmeņi uz gredzena stīpas - šajā modelī tie ir smalkāki, radot iespaidu, ka stīpa ir ar tiem nosēta, nokaisīta. Tas gan rada interesantāku gaismas spēli, gan ļauj izmantot nelielus dārgakmeņus.


Trilogy stila saderināšanās gredzens

Triloģijas jeb "trilogy" saderināšanās gredzeni savu popularitāti nezaudē nekad - vienkāršs, elegants modelis ar trīs centrāliem dārgakmeņiem. Var spēlēties ar to lielumu (tradicionāli vidējais akmens ir vislielākais), turklāt triloģija ir arī ļoti simbolisks gredzena modelis - trīs akmeņi simbolizē ticību, cerību un mīlestību.


Halo stila saderināšanās gredzens

"Halo" jeb mirdzošais aplis noteikti patiks visiem, kam svarīgs ir iespaidīgs mirdzums! Ap centrālo dārgakmeni veidotais smalkāku akmeņu rāmītis ne vien vizuāli palielina dārgakmeņus, bet piešķir papildus mirdzumu. Ja akmeņi izvietoti arī uz gredzena stīpas, "mirdzošais aplis" noteikti piesaistīs uzmanību uz valkātājas pirksta.


Bezel stila saderināšanās gredzens

Pretstats "halo" ir "bezel" stila gredzens - atturīgs modelis, kuru raksturo centrālais dārgakmens, kuru apņem dārgmetāla rāmītis. Modelis ir elegants un arī ļoti praktisks. Piestāvēs minimālisma stila cienītājām.


Split shank stila saderināšanās gredzens

"Split" modelis jeb sadalītā stīpa - elegants veids, kā, neizmantojot papildus dārgakmeņus, padarīt gredzena modeli bagātīgāku un vērst visu uzmanību uz centrālo akmeni. Protams, arī stīpu iespējams rotāt ar dārgakmeņiem vai gravējumu - tad modelis no minimālistiska kļūs daudz ekstravagantāks.


Vintage stila saderināšanās gredzens

Protams, runājot par saderināšanās gredzeniem, fantāzijai un iespējām nav robežu. Izvēlieties kādu no klasiskiem gredzenu modeļiem, piešķiriet tiem savu individualitāti ar īpašām detaļām, vai iedvesmojieties no vintage stila modeļiem!


Svarīgi atcerēties, ka rotaslietai ir jāatspoguļo Jūsu un tās valkātājas stils un, pats galvenais, Jūsu jūtas un stāsts, kas ietvertas šajā tik īpašajā rotā!


Apskatīt saderināšanās gredzenu sadaļu.


Attēli: melnbaltie attēli Pinterest.com

1,171 views0 comments
bottom of page