top of page

Saderināšanās gredzena izvēle - (vēl) 7 svarīgas lietas

Updated: Sep 29, 2022

Pēc mūsu pirmā raksta par to, ko svarīgi zināt, izvēloties saderināšanās gredzenu, saņēmām daudz jautājumu un komentāru - paldies visiem, kas iesaistījās diskusijā! (Rakstu lasi šeit.)


Šoreiz turpinām sarunu, stāstot par vēl 7, mūsuprāt, būtiskām lietām, kas jāņem vērā, veicot tik atbildīgo uzdevumu - saderināšanās gredzena izvēle!


Zelta prove jeb sakausējuma izvēle

Kas ir zelta prove?

Tas ir skaitlis, kas norāda tīro dārgmetālu — platīna, zelta, sudraba un dažās valstīs pallādija — procentuālo daudzumu noteiktā sakausējumā.

750 proves jeb 18 karātu zelti veido 75% zelta un 25% citu metālu piemaisījumu. Šis ir uzskatāms par luksusa kategorijas zeltu, no kura izgatavo ekskluzīvas rotaslietas, ko parasti valkā tikai ļoti īpašos gadījumos.

Savukārt 585 prove jeb 14 karāti ir 58,5% zelta un 41,5% citu metālu piemaisījumu - šis ir kvalitatīvs zelts, kas ir lielisks kompromiss starp cenu, kvalitāti, ilgmūžību, izturību un vērtību. No šī zelta tiek darināti augstas kvalitātes saderināšanās gredzeni, laulību gredzeni un citas dārglietas, ko nēsā arī ikdienā, - tieši no šīs proves mēs iesakām izgatavot jūsu rotaslietas - tajā ir pietiekams zelta daudzums, parasti neizraisa alerģiju, tam piemīt laba plastika, kas ir svarīga, veidojot rotaslietas.

Runājot par alerģisku reakciju - ja zināt, ka esat alerģisks pret kādu materiālu, pateicoties tam, ka ikviena rotaslieta tiek veidota individuāli, iespējams, ka mēs varam izveidot alternatīvu ligatūru bez šīs sastāvdaļas.

Svarīgi, ka ikviena mūsu darbnīcā gatavotā rotaslieta ir saņēmusi Valsts proves biroja atzinumu un zīmogu gredzena iekšpusē, kas apliecina izmantoto materiālu autentiskumu un kvalitāti.

Vairāk par zelta provi, sakausējumiem un arī zelta toni, lasiet šeit.


Amerikāņu sapnis jeb bildinājums kā romantiskā kino - tikai mārketinga triks?

Bildināšanas tradīcija ir pazīstama gandrīz visām tautām, to skaitā - arī latviešiem.

Reti kura sieviete teiks, ka bildinājums ir mazsvarīgs - gluži pretēji, nereti tieši pats bildinājums - izvēlētais laiks, vieta un līgavaiņa ieguldītās pūles - ir daudz svarīgākas par pašu gredzenu.


Teju visi līgavaiņi, kas ir pasūtījuši pie mums saderināšanās gredzenu, atgriežas kopā ar līgavu, lai pasūtītu arī laulības gredzenus - un šis ir lielisks pierādījums, ka tieši uzmanība, ko pāris velta, gatavojoties šiem nozīmīgajiem notikumiem, ir īsts viņu jūtu un attieksmes atspoguļojums.


Nav būtiski, cik dārgs ir saderināšanās gredzens - būtiska ir ieguldītā attieksme.

Iespējams, jūsu budžetā neietilpst iespaidīga izmēra briljants - mēs varam izvēlēties, piemēram, balto safīru.

Iespējams, līgava sapņo par gaiši zilu saderināšanās gredzenu - izvēlēsimies topāzu!


Vīrieša attieksme pret detaļām, pūles noskaidrot līgavas gaumi un vēlme iesaistīties ir pirmais rādītājs, ka bildinājums ir daudz vairāk par meitenes iegribu apmierināšanu vai tikai jautājumu, bet gan nopietns lēmums un solījums.

Mēs esam pārliecināti - bildinājums ir tiešs topošā vīra attieksmes atspoguļojums, parādot savu gatavību pieņemt lēmumu un turēties pie tā.

Klasisks saderināšanās gredzens ar briljantu - amerikāņu sapnis - ir skaista un klasiska izvēle, tomēr tā nav vienīgā opcija.

Saderināšanās un laulības gredzena komplekts - jā vai nē?

Saskaņots saderināšanās un laulību gredzenu komplekts ir viena no pēdējā laika aktualitātēm, un ir patīkami, ka līgavainis jau laicīgi padomā par to, vai sievai būs ērti nēsāt abus gredzenus uz vienas rokas - lai tie būtu ne vien saskanīgi vizuāli, bet arī ērti.

Tomēr mēs iesakām komplektu veidot tā, lai abi gredzeni būtu pašpietiekami arī katrs par sevi - tas ir, lai laulības gredzens izskatītos pilnīgs arī tad, ja sieviete to nēsās vienu pašu.


Kāpēc? Pēc mūsu (un mūsu klientu pieredzes), saderināšanās gredzens, it īpaši, ja tas ir grezns un ar pamanāmu dārgakmeni, ar laiku tiek noglabāts valkāšanai tikai īpašos gadījumos. Lai arī mūsu veidotie gredzenu komplekti garantēti izturēs nēsāšanu diendienā, tomēr nereti sieviete saprot, ka ikdienas tēlam un gaitām labāk piestāv tikai laulības gredzens - tieši tāpēc parūpējieties, lai tas izskatās prezentabli arī viens pats, ārpus komplekta.


Saderināšanās gredzens - kāda ir tā cena?

Atbildēsim uz šo jautājumu nedaudz filosofiski.

Pie mums ļoti bieži vēršas klienti ar lūgumu pārveidot saderināšanās gredzenus - nereti redzam sliktas kvalitātes gredzenus, kurus vairākus gadus pēc saderināšanās un laulībām pāris var atļauties pārveidot tādus, kādus tiešām vēlas.


Laiku pa laikam mēs veidojam kopijas bižutērijas gredzeniem, kuri reiz kalpojuši kā simbolisks jūtu apliecinājums brīdī, kad finansiālās iespējas neļāva iegādāties gredzenu, kam būtu vērtība arī naudas izteiksmē.


Gredzena nozīme neslēpjas tā cenā - ja pāra vidū nevalda saskaņa un mīlestība, tūkstošus vērts briljants būs tikai akmens.


Tomēr brīdī, kad vīrietis patiesi vēlas apliecināt savu jūtu nozīmīgumu, gredzens, kurš būs ne vien skaists, bet arī kvalitatīvs, izgatavots no materiāliem, kas izturēs laika un jūtu pārbaudi, kļūs par organisku un neatņemamu bildinājuma sastāvdaļu.

Gredzena rodēšana - par un pret

Rodēšana ir dārgmetāla pārklāšana ar īpašu kārtu, kas ne tikai pasargā to no apkārtējās vides ietekmes, bet arī piešķir papildu mirdzumu un balto nokrāsu - visbiežāk to izmanto sudraba un baltā zelta rotaslietām, kam dabiski piemīt nedaudz dzeltenīga nokrāsa.

Jāņem vērā, ka rodija pārklājumu būs nepieciešams atjaunot laika gaitā, atkarībā no tā, kādiem ārējiem faktoriem tiek pakļauta rotaslieta.

Kāpēc izvēlaties rotaslietas baltā vai sudraba nokrāsā?

Ja pāris vēlas sudraba rotaslietas, argumentējot, ka tās ir lētākas, mums ir pretarguments - darba izmaksas ir nemainīgas, un sudrabs ir mazāk vērtīgs nekā zelts - attiecīgi rotaslietai nebūs vērtības. Savukārt, ja vēlaties balto zeltu tieši tā krāsas pēc, ir vērts apsvērt iespēju izvēlēties platīna rotaslietas - šī būs investīcija, kas neprasīs papildu rūpes.


Netradicionāli materiāli - mūsu izmēru maiņu stāsts

Visbiežāk saderināšanās gredzens ir pārsteigums līgavai, un gandrīz 70% gadījumu pēc bildinājuma mēs koriģējam gredzena izmēru - arī tad, ja draudzenes iet piemērīt uz veikalu, arī tad, kad tiek uztītas drātis uz līgavas pirksta pa nakti un citos gadījumos...


Izvēloties ekstravagantu gredzenu, var gadīties, ka tā dizains nav tik klasisks, bet gredzenam piemīt emocionāla vērtība - piemēram, tas ir iegādāts kruīza laikā Venēcijā, turpat gondolā ar aplausiem izteikts bildinājums un saņemts jā vārds.

Ja gredzenam piemīt šāda sentimentāla vērtība, tad 150 EUR vērts sudraba gredzens ar ahātiem kļūst par vēl tikpat dārgu vai vēl dārgāku, lai būtu iespējams mainīt tā izmēru.


Stāsta morāle? Izvēlieties klasiskus, kvalitatīvus materiālus un savienojuma veidus, kā arī meistara dotu garantiju, ka gredzenam būs iespēja mainīt izmēru.


Kā ietaupīt, pērkot saderināšanās gredzenu?

Izvēloties juveliera gatavotu saderināšanās gredzenu, vislielāko izbrīnu parasti izraisa cena par meistara darbu. Līdzīgi kā daudzās citās profesijās, jūs maksājat ne vien par laiku, ko meistars pavada, izgatavojot tieši jūsu gredzenu, bet arī par meistara doto kvalitātes garantiju un solījumu, ka jūs un jūsu līgava būsiet apmierināti ar iegūto rezultātu.


Tomēr aspekts, uz kuru ir iespējams ietaupīt, ir izmantotie materiāli, precīzāk - tieši zelts, jo lielāko daļu no saderināšanās gredzena izmaksām veido tieši dārgakmeņi.

Mēs nekad neieteiksim ietaupīt uz to daudzumu vai kvalitāti, bet gan rast iespēju izmantot, piemēram, ģimenes zeltu vai saplīsušas zeltlietas un pārkausēt tās.


Ja jums ir konkrēts budžets, kuru esat iecerējis tērēt gredzenam, nāciet ciemos uz mūsu darbnīcu, aplūkojiet, ko mēs varam piedāvāt, un atcerieties - mūsu mērķis ir izgatavot gredzenu, kas atbildīs gan jūsu iespējām, gan vēlmēm, arī tad, ja tas nozīmē izmantot oriģinālus risinājumus!


Piesakies uz savu tikšanos šeit!
1,267 views0 comments
bottom of page