top of page

Pūstā zelta izstrādājumi. Par un pret


Vīriešu zīmoggredzens
Vīriešu zīmoggredzens

Par pūsto zeltu parasti runā, pieminot ķēdītes, aproces vai citas smalkas, no posmiem darinātas rotaslietas. Šādā tehnikā mēdz izgatavot arī gredzenus, bet mēs pastāstīsim, kāpēc labāk izvēlēties zelta izstrādājumus bez tukša vidus.


Kā jau noprotams no iepriekšējās rindkopas, pūstā zelta izstrādājumus veido no stieples ar tukšu vidu. Tas piedod rotaslietām vieglumu un, protams, arī zemāku cenu. Tas ir vilinošs faktors, tomēr jāpatur prātā, ka  ķēdīte, kas veidota no pūstā zelta, būs ļoti viegla, attiecīgi arī – trausla un ātri deformējama. Vieglums, kas ir patīkams faktors, maksājot par zelta svaru, būs mīnuss, izstrādājumu valkājot – jo ķēdīte vieglāka, jo tā trauslāka un nebūs tik ērta ap roku vai kaklu, tādu viegli aizķert un saraut.


Vīriešu zīmoggredzens

Mēs iesakām izvēlēties ķēdītes vai aproces, kas izgatavotas bez tukša vidus. Lai arī tās cenas izteiksmē būs dārgākas, atcerieties, ka Jūs maksājat, pirmkārt, par zelta svaru, otrkārt, šādus izstrādājumus, gadījumā, ja tie tiek sabojāti vai satrūkst, juvelierim būs daudz vieglāk salabot. Turklāt pie mums visas ķēdītes ir roku darbs, netiek izmantota mašīnpīšana (automātiska tehnoloģija ar iekārtu) vai stancēšana, kurā ķēdītes izgatavo no jau gataviem posmiem, kas savā starpā tiek tikai sastiprināti.


Vīriešu zīmoggredzens

Nākas sastapties arī ar pūstā zelta tehnikā izgatavotiem gredzeniem. Uz to kvalitāti un īpašībām attiecināms tas pats, kas jau minēts par ķēdītēm, tomēr ir situācijas, kad šāda metode ir pieļaujama gredzenu izgatavošanā.


Pūstais zelts ir viegls, attiecīgi no tā iespējams izgatavot masīvus vīriešu gredzenus, nepadarot tos nesamērīgi smagus (piemēram, zīmoggredzens ar pildītu vidu var sasniegt pat 35 gramu svaru – gan ļoti dārgi, gan neērts valkāšanā). Tomēr mēs dodam priekšroku nevis pūst zeltu, bet gan masīvām rotām izgrebt vidu – tas ļauj kontrolēt zelta biezumu un tā izturību, padarot izstrādājumu vieglāku un ērtāku valkāšanai.

Katra paša izvēlē ir, kādās zeltlietās ieguldīt, tomēr ceram, ka mūsu ieteikumi viesīs skaidrību par to, kas veido rotaslietas cenu un kādi kritēriji nosaka tās kvalitāti, lai pēcāk nenāktos vilties.


Attēlos - piedāvājam aplūkot vīriešu zīmoggredzenus, kas izgatavoti, zeltu nevis pūšot, bet gan izgrebjot rotas vidu.


Jums ir jautājumi? Piesakieties uz bezmaksas tikšanos ar juvelieri un mēs uz tiem atbildēsim!

bottom of page