top of page

“Pear shape” briljanti – moderni un sievišķīgi

“Pear shape” jeb latviski – bumbiera formas briljanti ir moderni un tajā pašā laikā –  ļoti sievišķīgi. Šajā briljantā apvienotas divas formas un to labākās īpašības – apaļā un “marquise” (briljants ar smailiem abiem galiem). Šo dārgakmeņa formu mēdz dēvēt arī par lāsi vai asaru.


Pear shape jeb lāses formas briljanta gredzens

Attēlā redzams elegants baltā zelta gredzens ar “pear shape” 1 karātu lielu centrālo briljantu, ko ieskauj mazāku dimantu “halo” tipa rāmītis un briljanti turpinās arī uz gredzena stīpas.


Pirmoreiz šī forma tika radīta 15. gadsimtā, un tās autors ir Flāmu juvelieris Lodewyk, kurš pazīstams arī kā dimantu slīpējamās ripas izgudrotājs. Lodewyk izveidoja ne vien šo, bet praktiski visas mūsdienās pazīstamās dimantu slīpējuma formas, balstoties uz zināšanām par proporcijām, šķautnēm un gaismas laušanu.

Pear shape jeb lāses formas briljanta gredzens

“Pear shape” parasti ir 56 vai 58 šķautnes, kas piešķir tam izcilu mirdzumu un ļauj spēlēties gaismai. Briljanta apaļā daļa lauž gaismu citādāk, nekā tā smailais gals, un tieši šī dārgakmeņa daļa ir vistrauslākā, tāpēc to nereti izvēlas iestrādāt smalkāku akmeņu rāmīti, piemēram, izmantojot tik populāro “halo” stilu.


Pear shape jeb lāses formas briljanta gredzens

Pateicoties smailajam galam, bumbiera jeb lāses formas briljanti, iestrādāti gredzenos, liek tā nēsātajās pirkstiem izskatīties slaidākiem. Parasti gredzens tiek nēsāts, vēršot smailo galu prom no plaukstas, tomēr mūsdienās nereti tiek izmantoti arī orģinālāki risinājumi, piemēram, iestrādājot akmeni horizontāli.


Jums ir jautājumi? Mēs uz tiem atbildēsim!

Piesakieties uz bezmaksas tikšanos!

bottom of page