top of page

Moisanīts – kas tas ir?

Updated: Sep 29, 2022


Moisanīta saderināšanās gredzens

Arvien biežāk nākas dzirdēt – moisanīta saderināšanās gredzens. Vietnē Pinterest, kurā allaž var smelties iedvesmu skaistām rotaslietām, moisanīta saderināšanās gredzeni atrodami, šķiet, biežāk nekā klasiskie gredzeni ar briljantiem.


Kas īsti ir šis moisanīts?


Moisanīts – tas ir mākslīgi radīts akmens, kas šobrīd tiek uzskatīts par teicamāko dimantu atdarinātāju. Tas ir gandrīz tikpat ciets kā dimants (9.25 pēc Mosa skalas). Tā radītāji apgalvo, ka tas ir arī spožāks kā dimants un, pareizi noslīpēts, lauž gaismu, radot varavīksnes efektu. Moisanīts tiek uzskatīts par spožāko pasaulē sastopamo akmeni. Mūsdienās, sekojot rotaslietu modes tendencēm, arvien vairāk līgavu vēlas saderināšanās gredzenus ar izmēros lieliem, iespaidīgiem dārgakmeņiem – un arvien biežāk dimantus aizstāj moisanīts.Moisanīta saderināšanās gredzens
Šajā attēlā ir gredzens ar centrālo moisanītu, tam gar malām – mazāki briljanti.

Moisanīts savu nosaukumu ieguvis no zinātnieka Henri Moissan, kurš 1893.gadā Arizonas meteorīta kanjonā atrada kristālu, kuru sākumā kļūdaini uzskatīja par dimantu. Kristāls, izrādās, bija daļa no meteorīta – dabā ļoti reti sastopamā “īstā” jeb dabīgi radušās moisanīta.


Mūsdienās gandrīz 100% no rotaslietās sastopamajiem moisanītiem ir mākslīgi radīti, un tie dabā tiek atrasti ļoti, ļoti reti.

Moisanīts parasti ir lētāks nekā dimants, tomēr jāatceras, ka tas tomēr ir cilvēka roku radīts akmens. Mēs, protams, arvien ticam, ka dimanti ir mūžīgi. Tomēr patiešām kvalitatīvi moisanīti rotaslietās dos izcilu mirdzumu un būs grūti atšķirami no dimantiem – izvēle ir jūsu rokās!


Ja esat gatavs pasūtīt savu īpašo gredzenu vai varbūt Jums ir kādi jautājumi juvelierim - piesakieties uz bezmaksas tikšanos jau tagad!


1,145 views0 comments
bottom of page