top of page

Moisanīts - briljanta alternatīva?

Moisanīts ir mākslīgi radīts akmens, kas šobrīd tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem briljanta aizstājējiem, pateicoties tā cietībai, mirdzumam un cenai. Arvien biežāk redzam saderināšanās gredzenus ar moisanītu, un arī mūsu klienti jautā, vai moisanīts patiešām ir dimanta līdzinieks?


Jā un nē - par to, kāpēc moisanīts var kļūt par alternatīvu, tomēr ne aizstājēju - lasiet tālāk!


Daži fakti par moisanītu


Dimants ir pasaulē cietākais (izturīgākais) dārgakmens, saņemot 10 punktus pēc Mosa cietības skalas, savukārt moisanīts ieņem otro vietu ar 9,25 punktiem.

Baltā zelta gredzens ar moisanītu
Baltā zelta gredzens ar moisanītu

Moisanīta radītāji apgalvo, ka tas ir pat spožāks nekā dimants un, ja to pareizi noslīpē, tas lauž gaismu, radot varavīksnes efektu.


Mūsdienās sastopamais, mākslīgi radītais moisanīts savu nosaukumu ieguvis no zinātnieka Henri Moissan, kurš 1893. gadā Arizonas meteorīta kanjonā atrada kristālu, ko sākumā kļūdaini uzskatīja par dimantu - kristāls, izrādās, bija daļa no meteorīta – dabā ļoti reti sastopamā “īstā” jeb dabīgi radušās moisanīta.Briljanti pret moisanītiem - ko izvēlēties?


Retums un vērtība: briljanti gadsimtiem ilgi ir uzskatīti par retiem un vērtīgiem dārgakmeņiem, tāpēc rotaslietas ar tiem tiek uzskatītas par īpaši vērtīgām, tās simbolizē eleganci un to nēsātāju statusu.

Baltā zelta gredzens ar moisanītiem
Baltā zelta gredzens ar moisanītiem

Izturība: dimanti ir cietākā dabiskā viela uz Zemes, kas nozīmē, ka tie ir izturīgi pret skrāpējumiem un cita veida bojājumiem. Šī izturība tos padara par vislabāko izvēli saderināšanās gredzeniem un citām rotaslietām, kas tiks valkātas katru dienu.


Vai moisanīti izturētu šādu laika pārbaudi? Visticamāk, ka laika gaitā tie piekāptos dimantu mirdzumam un, pretēji dabīgiem akmeņiem, tos nebūs iespējams nopulēt un atgriezt to sākotnējo spožumu tikpat labi kā to var izdarīt ar briljantiem.


Tradīcijas: saderināšanās gredzens ar briljantu - tas ir ne vien skaisti, bet arī tradicionāli - šim dārgakmenim piemīt sentimentāla un tradicionāla vērtība, kas nereti ir svarīga daļa no lēmuma, izvēloties starp briljantu vai citiem dārgakmeņiem.


Investīcija: ja vēlaties, lai Jūsu rotaslietas saglabātu ne vien savu labo izskatu, bet arī vērtību, izvēlieties dārgmetālus un dārgakmeņus, kas nezaudēs to laika gaitā - augstas kvalitātes zeltu, un, protams, briljantus.


Tomēr arī moisanītiem ir savas priekšrocības un, ja tādas ir klienta vēlmes, mēs izgatavojam rotaslietas ar šiem dārgakmeņiem -

to pieejamība cenas ziņā, spožums un tehniskie parametri ļauj tos izmantot rotās tad, ja vēlaties lielu dārgakmeni vai rotu, ko nēsāt īpašos gadījumos.

Tomēr tad, ja vēlaties rotaslietas, kas nezaudēs savu sākotnējo spožumu, nēsājot diendienā - piemēram, saderināšanās gredzens - mēs iesakām tomēr izvēlēties briljantus!

Moisanīts un briljants

Kā Jums šķiet - vai Jūs spētu atšķirt briljantu no moisanīta?

Attēlā pa kreisi - briljants, pa labi - moisanīts

Piesakieties uz savu bezmaksas tikšanos ar juvelieri un pasūtiet savu īpašo saderināšanās gredzenu!
bottom of page