top of page

Laulību gredzens - vienkārša zelta stīpiņa vai daudz vairāk?

Updated: Sep 29, 2022Vai Tu zini, kā top laulību gredzens?

Lai izgatavotu klasisku zelta laulību gredzenu, meistaram jāveic vairāk kā desmit darba soļi, lai garantētu, ka gredzens izturēs laika un ārējo apstākļu pārbaudi. Gredzenu, visticamāk, nēsāsiet diendienā neņemot, un jums būs svarīgi, lai tas saglabā ne tikai savu prestižo izskatu, bet arī kvalitātes īpašības.


Ielūkojies mūsu darbnīcā un iepazīsties ar rotu gatavošanas niansēm. Gūtās zināšanas Tev palīdzēs izvēlēties kvalitatīvas rotas un palīdzēs atbildēt uz jautājumu, kāpēc mēs esam pārliecināti, ka juveliera gatavotās rotas ir vislabākā izvēle!


Top laulību gredzenu skice un tiek noņemti precīzi klientu pirkstu mēri

Tikšanās laikā kopā ar juvelieri izrunāsiet svarīgas detaļas - pat tad, ja esat izvēlējušies klasisku gredzenu modeli, jums jāizvēlas gredzenu forma (apaļas vai kantainas malas), to augstums un biezums. Vai izmantosiet comfort fit? Meistars noņems arī precīzus jūsu pirksta mērus - gredzens tiks izgatavots ar precizitāti, kāda nekad nebūs iespējama veikalā nopērkamam, jau gatavam modelim, kuram pieejami tikai pusizmēri.

Zelta kausēšana

Rūpnieciski ražojot gredzenus, viena no biežāk izmantotajām metodēm ir pavisam vienkārša - no dārgmetāla stieņa veidne izsit vienāda izmēra apaļus formas gabalus - gredzena sagatavi, kas tiek valcēta (jeb stiepta) līdz nepieciešamajam izmēram - attiecīgi lielāka izmēra gredzens nereti ir arī plānāks par mazāka izmēra gredzenu. Izgatavojot gredzenu ar rokām, arī katra sagatave tiek veidota individuāli, lai nodrošinātu precīzu izmēru un pamatīgu gredzena biezumu, turklāt tiek veikts papildu darbs, kas nodrošina lielisku pēcapstrādes rezultātu. Ne velti mēs nemitīgi atkārtojam - kārtīgs gredzens sver ne mazāk kā 3 gramus, pretēji veikalos sastopamajiem gredzentiņiem, kas nereti nesver pat gramu un ir plāni kā folijs!


Dārgmetāla atlaidināšana

Meistars zeltu kausē un lej stienīti, kurš tiek valcēts jeb izstiepts plakans. Iegūto dārgmetāla sagatavi loka un tad kalibrē, lai iegūtu vajadzīgā lieluma un formas detaļu.


Tiek locīta gredzena sagatave

Lai nodrošinātu metāla elastīgumu un izturību pret plaisāšanu, darba laikā to vairākas reizes “atlaidina” - juvelieru valodā ar šo terminu saprotam metāla karsēšanu.


Gredzena sagatave pirms lodēšanas

Kad valcējums ir vajadzīgajā platumā un biezumā, to salodē - lodējuma vieta ir gandrīz nemanāma.


Lai arī juveliera uzticamākais darba instruments ir viņa roku precizitāte, lai iegūtu nevainojamu gredzenu, tiek izmantotas dažādas ierīces, piemēram, perfektu apaļu formu pēc salodēšanas palīdz izveidot gredzenu saspiešanas veidne, kurā kalibrē gredzenu, to izspiežot


Gredzena sagataves kalibrēšana

Nākošais posms tiek veikts uz juveliera virpas - meistars apvirpo gredzena sagataves sānus, lai piešķirtu tai vēlamo formu, un izveido comfort fit jeb noapaļojums iekšpusē, kas padara gredzena valkāšanu ērtāku. Šajā posmā tiek piešķirts līdz simtdaļām precīzs gredzena izmērs - papildus bonuss, kas nav sastopams veikalā iegādātiem gredzeniem.

Darbs uz juveliera virpas

Tālāk - apstrāde ar smilšpapīru, lai noņemtu griežņa pēdas, un gredzena sagatavošana pulēšanai. Pulēšana un glancēšana tiek veikta pulējamajā kastē, un visbeidzot - mazgāšana speciālā šķidrumā ar ultraskaņu, susināšana un meistara pārbaude, lai pārliecinātos, ka gredzens ir nevainojams. Visbeidzot - gredzena iepakošana, lai to varētu nodot klientam.

Gredzena pulēšana

Ja arī jūs vēlaties saņemt ne vien skaistus gredzenus, bet arī kvalitātes solījumu mūža garumā, izvēlieties meistara roku darinātus laulību gredzenus!


Piesakieties uz tikšanos un nāciet ciemos uz mūsu meistardarbnīcu!Foto: Gints Ivuškāns2,601 views0 comments
bottom of page