top of page

Kā izvēlēties īsto saderināšanās gredzenu? 6 praktiski padomi

Kādam kopā, roku rokā, pirmā vasara piedzīvota un padebeši zvaigžņoti, un pirmais rudens, un dzestrumā silts glāsts. Kādam gadu gadi atmiņā kā vismīļākās bildes stājas, kad, vienu taku ejot, kopā raudāts, smiets, un, ak, ko tur liegties - apēsts arī pudu sāls… Un nav svarīgi, cik sen, kāpēc un kā - ja zini, ka viņa Tava, Tavējā, ir īstais laiks vaicāt un dzirdēt visskaistāko "JĀ"! Šajā rakstā sniegsim praktiskus padomus, kā izvēlēties īsto saderināšanās gredzenu savai mīļotajai.1. Iegādāties veikalā vai

pasūtīt pie juveliera?

Saderināšanās gredzenu piedāvājums juvelierizstrādājumu veikalos ir patiešām plašs, taču jāpatur prātā, ka viss, kas darināts pēc individuāla pasūtījuma, sevī glabā pavisam citu pievienoto vērtību.


Izvēloties pasūtīt saderināšanās

gredzenu pie juveliera, paveras daudzas brīnišķīgas iespējas - piemēram, radīt unikālu dizainu, izvēlēties līgavai tīkamāko dārgakmeni vai iegravēt gredzenā saderināšanās dienas datumu, turklāt juvelieris vienmēr sniegs individuālu pieeju un palīdzēs arī tad, ja pēc saderināšanās būs nepieciešams koriģēt gredzena izmēru.

2. Saderināšanās gredzena budžets


Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas ietekmē saderināšanās gredzena izvēli, ir tā iegādei atvēlētais budžets. To, cik tas izmaksās, nosaka vairāki faktori, piemēram, dārgmetāla un dārgakmens izvēle, gredzena izmērs un citas lietas, tomēr, konsultējoties ar juvelieri, iespējams atrast tieši tādu risinājumu, kas atbilst katra iespējām, vēlmēm un vajadzībām.


Viens no veidiem, kā piepildīt sapni par gredzenu pat tad, ja tā izstrādes izmaksas sniedzas tālāk par budžetu, ir tā radīšanai izmantot pārkausētas zeltlietas, piemēram, saplīsušu ķēdīti, tomēr juvelieris patur tiesības izvērtēt, vai materiāls atbilst noteiktajiem kvalitātes standartiem.

3. Gredzena radīšanai izvēlētie materiāli

Ierasti saderināšanās gredzenus veido no dzeltenā, sārtā vai baltā zelta, kā arī platīna vai sudraba. Visbiežāk saderināšanās gredzeniem tiek izvēlēts 14 karātu zelts (585. raudze), kas nozīmē, ka to sastāvā ir 53,3% tīrs zelts un 41,7% citu metālu piemaisījumi, veidojot vispiemērotāko materiālu kvalitatīva un izturīga gredzena veidošanai. Saderināšanās gredzens, kas radīts, izmantojot 18 karātu (750. raudze) zeltu, būs īpaši ekskluzīva dāvana - pieņemts, ka šādas rotas tiek izvēlētas tikai ļoti svarīgiem dzīves mirkļiem.


Būtiski ir arī dārgakmeņi - klasiski saderināšanās gredzena centru rotā caurspīdīgs briljants (slīpēts dimants),


taču eleganti izskatīsies arī dažādu krāsu safīrs, rubīns, smaragds vai arvien lielāku popularitāti gūstošais moisanīts. Svarīgi izvēlēties ne tikai dārgakmens veidu vai krāsu, bet arī formu un izmēru - iespējams, kāda līgava sapņo par lielu un mirdzošu gredzena aci, kamēr cita labprātāk dod priekšroku neuzkrītošām rotām.


Te gan sava artava jāpienes līgavainim, mīļoto un viņas vēlmes izprotot visos niekos, sīkumos - tieši tad, sadarbojoties ar juvelieri, tiks radīts visīpašākais gredzens, kas izkrāšņos maģisko saderināšanās dienas stāstu un līdz pat mūža nogalei atgādinās par jūsu izsapņoto ilgi un laimīgi.


Attēlā: saderināšanās gredzeni ar balto moisanītu, sārto safīru un zilo safīru.

4. Gredzena kvalitāte

Iegādājoties gredzenu, parasti tiek norādīts tā platums, taču patiesībā svarīgi izvēlēties arī piemērotu biezumu - tieši šis faktors nosaka gredzena izturību. Izgatavojot saderināšanās gredzenu pie juveliera, meistars, vadoties pēc gredzena radīšanai atvēlētā budžeta, ieteiks labāko risinājumu, kā ieceri apvienot ar izcilas kvalitātes rezultātu, savam darbam sniedzot mūža garantiju. Tas, savukārt, nozīmē, ka tik īpašo dāvanu būs iespējams nodot arī nākamajām paaudzēm, veidojot brīnišķīgu ģimenes tradīciju.

5. Īstā izmēra noteikšana

Īsto saderināšanās gredzena izmēru, protams, visvienkāršāk ir noteikt pie juveliera, taču, ja bildinājums plānots kā pārsteigums, līgavainim iespējams likt lietā dažas viltības, lai to noskaidrotu paša spēkiem, turklāt tā, lai mīļotā neko nenojaustu.


Viens no tiem - izmantot kādu no jau esošajiem sievietes gredzeniem un uzvilkt to uz konusveida garās sveces, atzīmējot vietu, kur tas apstājas, un nosakot diametru, savukārt īpaši izveicīgie var nomērīt mīļotās pirkstu miegā, ap zeltnesi aptinot diegu. Atceries - ja gredzens darināts pie juveliera, tad gadījumā, ja ar izmēru tomēr aizšauts greizi, to vienmēr būs iespējams mainīt.

6. Gredzena ērtums


Izvēloties saderināšanās gredzenu, ir svarīgi apdomāt arī to, vai gredzens tiks nēsāts ikdienā vai uzvilkts tikai īpašās svētku reizēs. Lai gredzens netraucētu topošās līgavas ikdienas solim, jāpievērš uzmanība dārgakmens stiprinājumam - tas nedrīkst ķerties apģērbā. Mūsu juvelieri izmanto dažādus stiprinājumu paņēmienus, lai gredzens būtu ne tikai pievilcīgs, bet arī praktisks, turklāt jāpiemin arī comfort fit - īpaši ērts gredzenu veids, kas pirkstā teju vai nebūs jūtams.

bottom of page