top of page

Gredzena dizains - izturīga klasika vai drosmīgi, mūsdienīgi risinājumi?

Updated: Sep 29, 2022

Itin bieži mūsu klienti dalās savās raizēs par to, ka, viņuprāt, lai gredzeni būtu patiešām izturīgi un kalpotu mūža garumā, vienīgais pareizais risinājums ir klasisks gredzenu modelis.

Daļa taisnības šajā apgalvojumā ir, jo klasiski laulību gredzeni - stīpiņas - patiešām ir nemainīga vērtība, kas ne tikai vienmēr būs modē, bet, ja ir pareizi un kvalitatīvi izgatavoti, tiešām priecēs tā valkātāju vismaz cilvēka dzīves garumā.


Tomēr, ja esat izlēmuši par labu neparastākam gredzenu modelim - piemēram, rotātam ar dārgakmeņiem vai citiem ornamentiem, ir daži fakti, kas jāņem vērā, lai jūs varētu būt droši, ka gredzens būs gan skaists, gan arī izturēs dažādos pārbaudījumus kopā ar jums!


Kvalitatīvi sagatavots dārgmetāls - visa pamatā


Pirmkārt - neatkarīgi no tā, vai vēlaties gludus, klasiskus vai mūsdienīga dizaina gredzenus, tā kvalitātes stūrakmens ir izmantotais dārgmetāls. Zelts, platīns, retāk sudrabs - svarīgi, lai tiek izmantots tikai pareizi sagatavots dārgmetāls.

Ko tas nozīmē?

Ļoti svarīgi, lai dārgmetāla sakausējums ir kvalitatīvs - sakausējums ir piejaukts un pēc izliešanas apstrādāts pareizi.


Dārgakmeņi - piemēroti un droši


Ja vēlaties, lai gredzenus rotā dārgakmeņi, svarīgi zināt, vai tas būs paredzēts valkāšanai ikdienā, vai arī plānojat to nēsāt tikai īpašos gadījumos - piemēram, saderināšanās vai gadadienas gredzens? Laulību gredzenu, visticamāk, negribēsiet noņemt no pirksta nekad, tāpēc jo īpaši svarīgi, lai ne vien paši dārgakmeņi būtu augstas kvalitātes, bet tie būtu arī pareizi iestiprināti.


Mēs ar lielu rūpību izvēlamies ikvienu dārgakmeni un raugāmies, lai tas nevainojami saskanētu ar izmantoto dārgmetālu un gredzena modeli, nodrošinot drošu to savienību.

Pievērsiet uzmanību detaļām - vai dārgakmeņa stiprinājumi neķersies matos un apģērbā?

Vai akmens ir droši iestiprināts un būs pasargāts no iespējamiem triecieniem ikdienā?

Ir iespējami dažādi stiprinājumu veidi - tie atšķirsies ne vien vizuāli, bet arī funkcionāli.

Nebaidieties pārrunāt šīs detaļas ar juvelieri un ieklausieties viņa ieteikumos!

Papildus mirdzumam


Rotaslietām, kas veidotas no baltā zelta, piedāvājam veikt rodija pārklājumu - šis aizsargslānis piešķir papildu spīdumu.

Pārklājumu var un ir ieteicams laika gaitā atjaunot.

Spīdīgi, matēti vai reljefi?


Šobrīd ļoti aktuāli ir gredzeni ar dažādām faktūrām - sākot no neuzkrītoša matējuma līdz pat dažādiem izteiktiem reljefiem - koka mizas, neapstrādāta akmens vai kaluma efekti, relfejs pāra pirkstu nospiedumu atveidojums vai, piemēram, balss skaņas attēlojums.

Svarīgi atcerēties, ka ikviens spīdīgs gredzens laika gaitā kļūs matēts, savukārt matēts vai reljefs gredzens - spīdīgs. Parasti šo reljefu ir iespējams atjaunot, tomēr jārēķinās ar biežāku viesošanos juveliera darbnīcā.

Gredzenu izmēru maiņa un citas pārmaiņas


Reizēm ir nepieciešams mainīt gredzena izmēru - cilvēka ķermenis dzīves laikā var mainīties, un ir lieliski, ja rotaslietas iespējams pielāgot. Vai jūsu izvēlēto gredzena modeli būs iespējams pastiept vai padarīt mazāku?


Reizēm līgavas vēlas gredzenu papildināt ar dārgakmeņiem - piemēram, saņemot to kā dāvanu kāzu jubilejā. Vai un kā to būs iespējams izdarīt ir ieteicams pārrunāt ar juvelieri jau gredzenu plānošanas gaitā, jo gredzenu modeļos ar dizainiski sarežģītiem risinājumiem šis var būt izaicinošs uzdevums.


Klasiski vai mūsdienīgi?


Pirms izdarāt savu izvēli, ir vērts atcerēties - laulību gredzens būs diendienā ar jums, un noteikti arī jūs vēlētos, lai gredzens kā jūsu ģimenes simbols rotā jūsu pirkstus vēl daudzus gadus pēc kāzām.


Klasiski gredzenu modeļi būs aktuāli vienmēr - tomēr tas nav iemesls atteikt sev, ja vēlaties drosmīgus un neparastus dizaina risinājumus! Rotaslietas ir mūsu stila atspoguļojums, un, veidojot savas svarīgās rotas kopā ar pieredzējušu juvelieri, varēsiet būt droši, ka tās būs gan skaistas, gan kvalitatīvas.


Piesakieties uz bezmaksas konsultāciju ar juvelieri un īstenojiet ideju par saviem sapņu gredzeniem!

283 views0 comments
bottom of page