top of page

Elegantais un noslēpumainais melnais onikss

Updated: May 27, 2020

Melnais onikss ir nevainojama izvēle elegantām, tomēr pamanāmām rotaslietām. Pateicoties melnajai krāsai, tas ir gluži kā mazā melnā vakarkleita – piemērots jebkuram apģērbam un dzīves gadījumam!


Rotaslietu komplekts – zelta gredzens un auskari ar melno oniksu.
Attēlā – rotaslietu komplekts – zelta gredzens un auskari ar melno oniksu.

Dabā sastopami dažādu krāsu oniksi un sardoniksi, piemēram, sarkani vai brūni, kas izvietojušies skaistos rakstos ar spilgtiem pamattoņiem. Melnais onikss ir ahāta paveids, tomēr nereti par oniksu sauc arī melnbalti noslāņojušos marmoru.


Zelta laulību gredzeni ar melno oniksu.
Attēlā – zelta laulību gredzeni ar melno oniksu.

Onikss ir ne tikai vizuāli ļoti skaists, bet tam piemīt arī labas pulējuma un apstrādes īpašības – pateicoties tam, tas lieliski izskatās smalkās, akurātās rotaslietās. Oniksam piemīt arī kāda īpašība, kas nav raksturīga nevienam citam akmenim – tas spēj laust cauri gaismu, tiesa gan, šī īpašība izteiktāk novērojama tieši krāsainajiem vai baltajiem oniksiem.Attēlā redzams zelta kulons - tā fonam izmantots melnais onikss, kas inkrustēts ar smalkiem zelta rotājumiem.

Vēsturiski onikss īpaši populārs bija Senajā Romā, kad mākslinieki no tiem veidoja īstus juveliermākslas šedevrus, grebjot no tiem kamejas un dažādas ainas. Cilvēki ticēja, ka tas pasargā no ļaunas acs un piešķir prātam skaidrību.

Melnais onikss – neparasts un noslēpumains akmens, kas, pateicoties savai tumšajai krāsai, ir ļoti elegants. Ja arī Jūs vēlaties īpašas un individuāli izgatavotas rotas, piesakieties uz tikšanos ar juvelieri jau tagad!

763 views0 comments
bottom of page