top of page

Dimantu slīpējumu veidi – rozes slīpējums jeb rose cut

Updated: Sep 29, 2022

Ikviena meitene sapņo par saderināšanās gredzenu ar iespaidīga lieluma briljantu – gluži kā filmās. Un, lai arī mīlestību nevar izmērīt dārgakmeņos, mēs vienmēr esam priecīgi īstenot topošā vīra idejas, lai patiesi iepriecinātu līgavu.


Izvēloties gredzenu ar lielāka izmēra briljantu, gredzena dizainu veidos ne vien dārgakmeņu izkārtojums, bet, galvenokārt, akmeņa slīpējums. Šobrīd modē atgriežas neparastas formas dimanti, piemēram, Rose cut jeb rozes slīpējums.


0,6 karātus liels rozes slīpējuma dimants smalkā zelta gredzenā.
Attēlā – 0,6 karātus liels rozes slīpējuma dimants smalkā zelta gredzenā.Rose cut jeb rozes slīpējums ieguvis savu romantisko nosaukumu pateicoties tam, ka to veido trīs stūru šķautnes, kas izkārtojas cita virs citas, gluži kā rozes ziedlapiņas pumpurā.

Šķautnes var būt izvietotas ne tikai apaļā, bet arī ovālā vai citās formās. Akmens apakša ir gluda, atšķirībā no klasiski slīpēta dimanta, kas piešķir rozes slīpējuma briljantam mierīgāku, pieklusinātāku mirdzumu – daudzviet to dēvē par ēterisku mirdzumu, pasvītrojot šīs briljanta formas romantisko dabu.Šāds dimantu apstrādes veids ir pazīstams jau kopš 1500 gada, un pieskaitāms pie viena no antīkajiem jeb senākajiem slīpējumu veidiem. Sendienās dimantus apstrādāja un slīpēja ar roku, un rozes slīpējuma mērķis bija panākt pēc iespējas izcilāku to spīdēšanu tieši sveču gaismā, tāpēc to slīpē ar lielām šķautnēm – atstājot daudz vietas, kur rotaļāties gaismai. Tomēr tas arī nozīmē, ka šādā veidā iespējams apstrādāt tikai augstas kvalitātes dārgakmeņus, jo caur to lielajām šķautnēm būs redzama ikviena nepilnība. Tāpēc rozes slīpējumam izvēlas tikai augstas kvalitātes dimantus, kas ievērojami paaugstina gatavā juvelierizstrādājuma vērtību.


Jautājumi? Piesakies uz bezmaksas tikšanos ar juvelieri un saņem atbildes!
65 views0 comments
bottom of page