top of page

Dezinfekcijas līdzekļi - vai tie ir kaitīgi rotaslietām?

Updated: Sep 29, 2022

Vai dezinfekcijas un anti-bakteriālie roku tīrīšanas līdzekļi kaitē rotaslietām?


Laikā, kad jo īpaši rūpīgi domājam par roku tīrību, mazgājot tās biežāk nekā citkārt un izmantojot dažādus roku dezinfekcijas līdzekļus, atgādinām – bieža dezinfekcijas līdzekļu lietošana VAR kaitēt Jūsu rotaslietām!


Starp citu, rotām viskaitīgākie ir tieši tie līdzekļi, kas ir apzīmēti kā alcohol-free jeb bez alkohola, jo to sastāvā parasti ir hlors. Alkohols, ko izmanto dezinfekcijai (Isopropyl alcohol), īstermiņā nenodarīs kaitējumu dārgakmeņiem un dārgmetāliem, tomēr, ja ilgtoši un atkārtoti lietojat roku dezinfekcijas līdzekļus, kuru sastāvā ir tādas vielas kā – hlors, balinātājs, kā arī antibakteriālas ziepes, tas var likt dārgakmeņiem un dārgmetāliem zaudēt sākotnējo spožumu.


Lūk, vēl daži fakti, ko vērts atcerēties!


Lai arī zinām, ka dimants ir viens no cietākajiem materiāliem un to ir ļoti grūti saskrāpēt, tas var itin viegli pazaudēt spožumu, ja diendienā vairākkārtīgi to berzīsim ar hloru saturošiem līdzekļiem.


Tāpat ārējiem bojājumiem pakļautas ir arī baltā zelta rotaslietas – tās mēdz pārklāt ar rodija slāni spožumam un izteiktākai baltajai krāsai, bet hlors var likt šim slānim plaisāt.


Īpaši uzmanīgiem jābūt ar pērlēm – to ārējais slānītis itin viegli sabojāsies dažādu tīrīšanas līdzekļu ietekmē.


Kā pareizi rīkoties?


Veicot ikdienas mājas uzkopšanu ar sadzīves ķīmiju, allaž iesakām rotas noņemt vai valkāt cimdus, savukārt, dezinficējot rokas ar tam paredzētajiem līdzekļiem, prātīgāk būs rotaslietas noņemt!


Lai pārliecinātos, ka rotas nav kļuvušas par netīrumu un baktēriju pārnēsātājiem, tās laiku pa laikam var mājas apstākļos notīrīt, izmantojot, piemēram, nelielu daudzumu trauku mazgājamā līdzekļa, kas rotaslietas attaukos un noņems netīrumu kārtiņu.


Lai atgrieztu mirdzumu rotām ar briljantiem, tās var ievietot ziepjūdenī un īsu brīdi pavārīt – šāds paņēmiens gan der tikai briljantiem, ne krāsainiem dārgakmeņiem!


Un, protams, laiku pa laikam ir vērts rotaslietas aiznest uz apkopi un tīrīšanu pie juveliera!


Vai zināji, ka satikties ar meistaru iespējams arī attālināti?

Piesakies uz konsultāciju un saņem juveliera ieteikumus droši un ērti - neizejot no mājām!


292 views0 comments
bottom of page