top of page

Ceriņi ziedēs vienmēr! Leldes un Aivja gredzenu stāsts


Individuāli veidoti laulību gredzeni. Juveliera roku darbs

Šā gada maijā, ceriņu ziedēšanas laikā, kāzas svinēja skaistais pāris – Lelde un Aivis Ceriņi.

Kāzas veido neskaitāmas detaļas, un vienu no, mūsuprāt, svarīgākajām – laulību gredzenus – Leldei un Aivim izgatavoja juvelieris Arvis Kotins.


Paldies pārim par uzticēšanos, jo rezultāts ir brīnišķīgs – klasiski zelta gredzeni ar neparastu akcentu – gravējumu gredzenu ārpusē ar pārim tik nozīmīgo un simbolisko vārdu “Ceriņi”.


Aicinājām Leldi un Aivi atbildēt uz dažiem jautājumiem un padalīties savā pieredzē, izgatavojot laulību gredzenus pie Arvja.


Individuāli veidoti laulību gredzeni. Juveliera roku darbs

Leldes un Aivja gredzenu stāsts


Kāpēc izvēlējāties izgatavot gredzenus pie juveliera un tieši pie Arvja?


Vislabāk par meistaru runā viņa darbi! Kad pirmajā tikšanās reizē mums tika parādīti Arvja veidotie gredzeni un pašiem bija iespēja tos aptaustīt un sajust, uzreiz bija skaidrs, ka šis juvelieris ir amata lietaskoks! Redzējām, ka viņa veidotās rotaslietalietas ir kvalitatīvas un atbilst mūsu gaumei.


Individuāli veidoti laulību gredzeni. Juveliera roku darbs

Kā nonācāt līdz idejai par gravējumu gredzenu priekšpusē?


Lai gan esam klasikas un minimālisma piekritēji, vēlējāmies savus gredzenus izveidot mazliet atšķirīgus no ierastā. Ideja par gravējumu “Ceriņi” priekšpusē radās, kad smejoties sapratām – to, kas iegravēts iekšā, redzēsim vien tad, ja būs jāšķiras un gredzeni jāvelk nost! Kāpēc gan kaut ko sev zīmīgu neuzkrītošā veidā neuzlikt tieši priekšpusē, lai tas ikdienā ir kā jauks atgādinājums? Pie šīs idejas arī palikām.Pieminēšanas vērts ir arī tas, cik ilgi un precīzi piedzināt Leldes gredzenam īsto izmēru.


Jā, tā tiešām bija! Divas reizes mainijām gredzena izmēru, jo sākotnēji šķita, ka tas ir mazliet par lielu. Pēc tam izrādijās, ka ir par mazu, un jāmaina atkal. Līdz šim nezinājām, ka to vispār iespējams tā paveikt, domājām, ka pēc pirmās mērīšanas un izmēra noteikšanas – atpakaļceļa vairs nav. Taču paldies Arvim, jo rezultātā gredzens tika izveidots perfekti pieguļošs pirkstam.


Individuāli veidoti laulību gredzeni. Juveliera roku darbs

Kādas ir pašu sajūtas jau pēc kāzām, nēsājot gredzenus?


Arvis teica, ka pieradīsim pāris nedēļu laikā. Tā arī notika. Jūtamies ar tiem tikpat labi kā viens ar otru. Pēc kāzām saņēmām ļoti, ļoti daudz jautājumu – kas mainījies pēc lielā notikuma? Viena no atbildēm ir – gredzens pirkstā! Acīgākie arī ir pamanījuši ārējo gravējumu.Gredzenu izgatavošanas process – daudziem tas šķiet ilgs un sarežģīts, laikietilpīgs, dārgs. Varat apstiprināt vai atspēkot šo uzskatu?


Tas viss ir diezgan relatīvi un individuāli. Mūsu gadījumā tas ritēja diezgan raiti, jo zinājām, ko gribam, kā arī Arvis palīdzēja ar neskaidrajiem jautājumiem – izmēri, lietojamība, vizuālais izskats. Jā, var ieiet veikalā un nopirkt gredzenu, iespējams, par mazāku naudas summu, taču, mūsuprāt, šī ir tā lieta, kurā ir vērts investēt un doties pie juveliera, piepildot savas īpašās vēlmes, izvēloties materiālus un to kombinācijas pēc savas gaumes. Gredzens pirkstā būs jāredz katru dienu, tāpēc svarīgi, lai tas pašam tiešām ietu pie sirds!


Vairāk par mūsu veidotajiem laulības gredzeniem uzzini šeit!

bottom of page