top of page

7 zelta vērti padomi, izvēloties laulību gredzenus

Updated: Feb 28

Ja ticam statistikai, tad katrs otrais Latvijas pāris laulību gredzenu izvēlas tikai vienu reizi dzīvē jeb precas tikai vienreiz! Kā izvēlēties gredzenus, kas izturēs dzīves pārbaudījumus kopā ar jums? Ļaujiet mums palīdzēt!


Cik maksā labs laulību gredzens? (Un ar ko atšķiras gredzens par 100 un 1000 eiro)

Līdzīgi, kā veikalā skatāmies produkta cenu par kilogramu, arī gredzeniem var salīdzināt to cenu par gramu - te arī atrodama cenas atšķirība starp gredzenu, kas nesver pat gramu, un gredzenu, kura svars ir 3 grami un vairāk.
Pie mums iespējams izgatavot kvalitatīvus laulību gredzenus, sākot no apmēram 700 eiro, tomēr cenu iespējams samazināt, izmantojot jūsu atnestās zeltlietas - sākot no vientuļiem auskariem, saplīsušām ķēdītēm un citām zeltlietām.


Kā izgatavo laulību gredzenus?


Gredzenu iespējams izgatavot dažādos veidos -


mēs izmantojam senču metodes, metālu apstrādājot tādā veidā, lai panāktu tā cietību un viendabību - zelta sagatave tiek izlieta, spiesta, valcēta un apstrādāta, - kopumā vairāk kā desmit darba soļi no dārgmetāla līdz mirdzošam gredzenam. Šāda apstrāde mums ļauj gredzeniem piešķirt mūža kvalitāti.

Ja vēlies ielūkoties mūsu meistardarbnīcā, skatieties te.Lētāki (lasīt - veikalā iegādājami) gredzeni nereti tiek veidoti daudz vienkāršāk - tie tiek izlieti sagatavēs un nopulēti - mazāk darba soļu, lētākas izmaksas, zemāka kvalitāte.Kas ir pats būtiskākais parametrs labam laulību gredzenam (kuru visi cenšas slēpt)?


Vai esat ievērojuši, ka laulību gredzeniem norāda to platumu, bet ne biezumu? Pievienojot vienu papildus milimetru gredzena platumam, tā svaram būtu jāpieaug par pusgramu, bet biezumam - divas reizes.


Tieši biezums nodrošina gredzena izturību, un uz šī parametra nedrīkst ekonomēt izmantotā zelta daudzumu.


Vizuāli gredzeni ar atšķirīgiem biezumiem būs ļoti līdzīgi, tomēr atnāciet ciemos un uzvelciet pirkstā mūsu gatavoto gredzenu, lai sajustu atšķirību!
Kāpēc ir vērts gredzenus pasūtīt pie juveliera nevis pirkt veikalā?

 1. Juvelieris īstenos ikvienu Jūsu izsapņoto dizainu - noskatītu Pinterestā vai individuāli veidotu

 2. Iespējams izgatavot gredzenus no Jūsu atnestā materiāla (un, piemēram, pārveidot Jūsu ģimenes zeltu jaunās rotaslietās)

 3. Iegūstiet gredzenus, kas līdz simtdaļai atbildīs precīzam Jūsu pirksta izmēram

 4. Saņemiet garantētu meistara atbildību par paveikto darbu - arī tad, ja nebūsiet apmierināti ar gredzenu kvalitāti vai to,


kā tie kalpo, meistars uzņemsies atbildību par savu veikumu

 1. Nospodriniet gredzenus dzīves laikā, pievienojiet papildus briljantus vai mainiet to izmēru, ja rodas tāda nepieciešamība - gredzeni tiek veidoti un pielāgoti tieši jums


Turklāt - pat tad, ja precības notiek rīt pēcpusdienā, nekas vēl nav nokavēts - klasiskus laulību gredzenus iespējams izgatavot vien 24 stundu laikā. Tiesa, ja vēlaties individuāla dizaina gredzenus, aicinām nākt ciemos apmēram vienu-trīs mēnešus pirms kāzām.


Pieteikties uz tikšanos!

Kā izvēlēties savu juvelieri?Pirmais rādītājs, ka juvelieris, ar kuru grasāties sadarboties, ir sava amata meistars, ir pavisam vienkāršs - pēc šāda juveliera vienmēr būs pieprasījums un pie tā būs rinda. Tas nenozīmē, ka jums būs nepamatoti ilgi jāgaida savs pasūtījums, bet gan - labam meistaram vienmēr ir darba pilnas rokas.


Otrkārt, profesionāls juvelieris neuzņemsies īstenot ikvienu jūsu vēlmi, t.i., izpildīt klienta ieceres, kas nēsāšanās būs nepraktiskas, traucējošas un ilgtermiņā ietekmēs gredzenu kvalitāti un izskatu.


Kāpēc izvēlēties mūs? Par to stāstām šeit.


Kā uzzināt savu (īsto) gredzena izmēru?Lieliski, ja jūs zināt sava gredzena izmēru, tomēr atcerieties:

 1. Nereti atšķiras sieviešu saderināšanās un laulību gredzenu izmēri

 2. Mērot gredzenu, jāņem vērā laikapstākļi (gadalaiks)

 3. Pie juveliera iespējams izgatavot gredzenus ar simtdaļas precizitāti (šādus gredzenus nav iespējams nopirkt veikalā)

 4. Lielo izmēru īpašniekiem ir vērts izmantot Comfort fit (lasiet šeit)

 5. Pat tad, ja gredzens tomēr būs par lielu vai mazu - ikvienam mūsu gatavotajam gredzenam ir iespējams pielāgot izmēru

 6. Nāciet uz tikšanos un saņem profesionāļa ieteikumus par īsto izmēru, vai arī skatieties šo video un nomēri pats


Kādu dizainu izvēlēties un vai jābaidās no briljantiem laulību gredzenā?


Izvēlieties to, kas patīk tieši jums un tieši šobrīd! Nav noteikumu un ierobežojumu - ja gredzeni pēc laika apniks, šķitīs pārāk vienkārši vai vecmodīgi - pārveidojiet tos!


Ja vēlaties briljantus - izmantojiet tos, neraizējoties par izkrišanu - mūsu veidotie gredzeni un stiprinājumi parūpēsies par to drošību.


Ikvienu dizainu un izmantoto materiālu (karbonu, rodija pārklājumu un citus) ir iespējams atjaunot vai uzspodrināt tā, lai gredzeni skaisti mirdzētu atkal kā jauni.


16,049 views1 comment
bottom of page