top of page

7 padomi, kā izvēlēties saderināšanās gredzenu

Updated: Sep 29, 2022

Brīdī, kad esi nolēmis bildināt mīļoto sievieti, viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir iegādāties saderināšanās gredzenu.


Šeit sniegsim atbildes uz dažiem no biežāk uzdotajiem jautājumiem - īsi, konkrēti un ļoti atklāti.

Lasi pats un pārsūti kādam, kam šis būtu jāzina!Kas ir saderināšanās gredzens (un ar ko tas atšķiras no sieviešu gredzena)


Saderināšanās gredzenu tradicionāli pasniedz bildinājuma brīdī un pozitīvas atbildes rezultātā līgavainis to uzvelk līgavas pirkstā kā apliecinājumu abu solījumam precēties.

Klasiski saderināšanās gredzens ir diezgan vienkāršs modelis, kura galvenais skaistums ir centrālais dārgakmens.


Šeit arī saderināšanās gredzena lielākā atšķirība no sieviešu un kokteiļgredzeniem - saderināšanās gredzens ir smalkāks, elegantāks, nereti arī dārgāks. Parasti tiek izmantoti vienkrāsaini (balti) vai atturīgu krāsu (zils safīrs, piemēram) dārgakmeņi.


Attēlos - trīs skaisti, klasiski saderināšanās gredzeni ar briljantiem

Attēlos - trīs sieviešu gredzeni ar krāsainiem dārgakmeņiem

Vai briljants ir obligāts?


Īsā atbilde - jā! Tradicionāli ikviena meitene sapņo par klasisku zelta stīpiņu ar mirdzošu briljantu tā centrā - ar šādu izvēli nudien nav iespējams kļūdīties. Turklāt briljants ir arī izturīgākais no visiem dārgakmeņiem.


Protams, jūs varat izvēlēties arī citus dārgakmeņus, ja esat pārliecināts, ka tie patiks arī līgavai. Arī zelts nav obligāts - nevainojama izvēle ir platīns, savukārt budžetam draudzīgāka - sudrabs.


Vai izmēram ir nozīme?


Jā!

Briljanta cenu veido ne tikai tā izmērs, bet arī kvalitātes parametri - jo lielāks un labāks, jo attiecīgi dārgāks. Ja meitene sapņo par iespaidīga izmēra dārgakmeni, ir vērts apdomāt alternatīvas - moisanīts, baltais safīrs vai kāds no krāsainajiem dārgakmeņiem.


Runājot par paša gredzena izmēru - lieliski, ja meitene ir parūpējusies, lai topošais līgavainis zina gredzena izmēru. Ja ne - piesakies uz konsultāciju pie juveliera šeit, mēs pastāstīsim, kā rīkoties!


Attēlos - saderināšanās gredzeni ar briljantiem

Cik jāmaksā labam saderināšanās gredzenam?


Mūsdienu pasaulē ir pieņemts, ka saderināšanās gredzenam jābūt vismaz divu vīrieša mēnešalgu apmērā.


Cik vērtas ir jūsu attiecības un kā jūs novērtējat savu sievieti? Lūk, tieši tik vienkārši arī var atbildēt uz jautājumu, ar cik dārgu gredzenu piedāvāt būt kopā līdz kapa malai, priekos un bēdās.


Pirkt vai izgatavot pie juveliera?


Iegādāties gredzenu veikalā ir salīdzinoši vienkārši - aizgāji, izvēlējies, nopirki. Lieliski, ja pārliecinaties, ka gredzens ir kvalitatīvs un tā modelis - līgavas gaumei atbilstošs.


Ja vēlies, lai gredzens būtu labākais risinājums tieši Tavam budžetam, tam būtu juveliera dota mūža garantija, tas būtu individuāli veidots tieši pēc Tavas idejas, ar iespēju izmantot ģimenes rotaslietas (piemēram, pārveidot vecmammas gredzenu), piesakies uz tikšanos pie juveliera!


Turklāt, ja nezini precīzu izmēru, arī tad mēs pastāstīsim, kā rīkoties, lai meitene pēc jāvārda gredzenu neliktu atpakaļ kārbiņā.


Jārēķinās gan, ka juveliera darbs prasa laiku - no trim nedēļām, toties sniedz mūža garantiju un apziņu, ka gredzens ir gatavots tieši jūsu līgavai.


Attēlos - saderināšanās gredzeni ar briljantiem

Kurš izvēlas saderināšanās gredzenu un vai tāds nepieciešams arī līgavainim?


Lai arī, ievērojot tradīcijas, saderināšanās gredzenu pasniedz kā pārsteigumu, ir lieliski, ja līgava ir laicīgi parūpējusies, lai topošais vīrs zina viņas gaumi. Nereti līgavaiņi ierodas pie mums ar foto piemēru vai precīzu gredzena aprakstu - super!


Saderināšanās gredzens simbolizē pāra gatavošanos kāzām, kāpēc gan lai arī līgavainis nenēsātu īpašu gredzenu, vai varbūt tieši viņam gatavotu kulonu vai aproci, kas apliecina viņa jauno statusu?


Vai saderināšanās gredzens ir obligāts?


Dzīvē ir gana maz lietu, kas jādara obligāti.


Var iztikt bez saderināšanās gredzena, var iztikt arī bez laulību gredzeniem un pat kāzām - mūsuprāt, šis jautājums ir nevis par to, kas ir obligāts, bet gan par pāra un it īpaši topošā vīra attieksmi pret līgavu un viņu attiecībām.


Precības ir ļoti simbolisks notikums, tieši tāpat kā tajā izmantotie atribūti - saderināšanās un laulību gredzeni, tāpēc parūpējieties, lai tie būtu skaisti un izturētu pārbaudījumus kopā ar jums vismaz cilvēka mūža garumā!


Palika jautājumi? Piesakies uz tikšanos un mēs atbildēsim.


6,261 views0 comments
bottom of page