top of page

Melnais onikss

Melnais onikss ir nevainojama izvēle elegantām, tomēr pamanāmām rotaslietām. Melnās krāsas dēļ tas ir gluži kā mazā melnā vakarkleita — piemērots visiem apģērbiem un dzīves gadījumiem!

Dabā ir sastopami dažādu krāsu oniksi un sardoniksi, piemēram, sarkani vai brūni, kam raksturīgi skaisti raksti ar spilgtiem pamattoņiem. Melnais onikss ir ahāta paveids, tomēr dažkārt par oniksu sauc arī melnbalti noslāņojušos marmoru.

Onikss ir ne tikai vizuāli ļoti skaists, bet tam piemīt arī labas pulējuma un apstrādes īpašības, tāpēc tas lieliski izskatās smalkās, akurātās rotaslietās. Oniksam piemīt arī kāda īpašība, kas nav raksturīga nevienam citam akmenim — tas spēj laist cauri gaismu, tiesa gan, šī īpašība izteiktāk novērojama tieši krāsainajiem vai baltajiem oniksiem.

Vēsturiski onikss bija īpaši populārs Senajā Romā, kad mākslinieki no tiem veidoja īstus juveliermākslas šedevrus, grebjot no tiem kamejas un dažādas ainas. Ļaudis ticēja, ka tas pasargā no ļaunas acs un piešķir prātam skaidrību.

Melnais onikss ir neparasts un noslēpumains akmens, kas tumšās krāsas dēļ ir ļoti elegants. Ja arī Jūs vēlaties īpašas un individuāli izgatavotas rotas, piesakieties uz tikšanos ar juvelieri jau tagad!

dimanti ak.png

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Sazinieties ar mums! Aplūkojiet mūsu veikumu! Lasiet mūsu klientu stāstus!

bottom of page