top of page

Sīkdatņu politika

Kas ir sīkdatnes un kapēc tās tiek lietotas?

 Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari u.c.) saglabā lietotāja gala iekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē utt.) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.

1. Obligātās sīkdatnes

 Šīs sīkdatnes ļauj brīvi apmeklēt un pārlūkot mājas lapu un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos.

2. Funkcionālās sīkdatnes

  Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus, apmeklētās mājas lapas un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.

3. Analītiskās sīkdatnes

 Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarot to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. Šīs sīkdatnes neveic lietotāja identifikāciju un tiek lietotas, lai uzlabotu mājas lapas darbību.

4. Mērķa (reklāmas) sīkdatnes

 Mērķa (reklāmas) sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords. Mērķa sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.

5. Trešo personu sīkdatnes

 Trešo pušu sīkdatnes nosaka citas personas (uzņēmumi), kuru pakalpojumus izmanto vai kuru pakalpojumi ir saistīti ar mājas lapu www.arviskotins.com. Piemēram, daloties ar mūsu mājas lapas saturu Facebook, Jūs nosūtat sīkdatnes no šīs tīmekļa vietnes. Trešo pušu sīkdatnes ir ārpus mājas lapas www.arviskotins.com personas datu apstrādes pārziņa kontroles un par šīm sīkdatnēm vairāk var uzzināt, apmeklējot attiecīgās trešās personas interneta vietni.

Kā Jūs varat izvēlēties, kuras sīkdatnes apstiprināt, atspējot?

 Apmeklējot mājas lapu www.arviskotins.com, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad to informācija tiek nodota trešajai personai. Attiecīgi, sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana. Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Ņemiet vērā, ka atslēdzot noteiktas sīkdatnes mājas lapas darbība var būt nepilnīga, kā arī nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes un mājas lapas pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama.

 

Izmaiņas Privātuma politikā un sīkdatņu lietošanā

Personas datu apstrādes pārzinis patur tiesības jebkurā laikā mainīt privātuma politikas un sīkdatņu lietošanas noteikumus, publicējot tos mājas lapā www.arviskotins.com sadaļā – Lietošanas noteikumi.

bottom of page